Wydarzenia

kukdm19

Serwis www.krakow.pl pierwszy w rankingu!

Serwis www.krakow.pl pierwszy w rankingu!

Z wielką przyjemnością informujemy, że strona internetowa www.krakow.pl, którą ACK Cyfronet AGH przygotowała i administruje, została uznana za najbardziej estetyczny serwis samorządowy w Polsce, a także jeden z najbardziej użytecznych i dostępnych serwisów samorządowych (drugie miejsce).

Ranking serwisów administracji publicznej powstał w ramach projektu Administrada, skierowanego do 400 urzędów miast i gmin. Pomysł stworzenia rankingu serwisów administracji publicznej zrodził się pod koniec 2013 roku. Jego pomysłodawcą jest firma Studio Edisonda, oraz Pismo Samorządu Terytorialnego Wspólnota. Głównym celem Administrady jest pokazanie dobrych praktyk i zwiększenie świadomości osób tworzących urzędowe serwisy. 

Eksperci przeanalizowali cztery scenariusze, odpowiadające różnym typom użytkowników. Wcielili się w rolę przedsiębiorcy, rodzica, interesanta i mieszkańca miasta, za każdym razem szukając konkretnych informacji, dotyczących między innymi oferty inwestycyjnej, terminów zapisów do przedszkola lub aktualnych wydarzeń kulturalnych. W rezultacie wyłonionych zostało 20 urzędów, których serwisy są najbardziej przyjazne dla użytkowników.

 1. Białystok - www.bialystok.pl
 2. Bieruń - www.bierun.pl
 3. Brzesko - www.brzesko.pl
 4. Dzierżoniów - www.dzierzoniow.pl
 5. Gliwice - www.gliwice.eu
 6. Jarocin - www.jarocin.pl
 7. Kalisz - www.kalisz.pl
 8. Kluczbork - www.kluczbork.eu
 9. Konin - www.konin.pl
 10. Kraków - www.krakow.pl
 11. Kutno - www.um.kutno.pl
 12. Radom - www.radom.pl
 13. Rawicz - www.rawicz.pl
 14. Rypin - www.rypin.eu
 15. Sulęcin - www.sulecin.pl
 16. Świecie - www.swiecie.eu
 17. Tychy - www.umtychy.pl
 18. Warszawa - www.um.warszawa.pl
 19. Wągrowiec - www.wagrowiec.eu
 20. Zambrów - www.zambrow.pl

Spośród nich eksperci wybrali i nagrodzili najlepsze w 4 kategoriach: użyteczność, dostępność, estetyka i przejrzystość językowa. Kraków znalazł się w ścisłej czołówce i w każdej z czterech kategorii uplasował się w pierwszej trójce.

Więcej informacji na stronie internetowej Pisma Samorządowego Wspólnota