Aplikacja mobilna dla Krakowa

Zapraszamy do korzystania z aplikacji mobilnej My KRK na telefony z systemem Android. Aplikacja powstała dzięki współpracy Urzędu Miasta Krakowa i ACK Cyfronet AGH. Można ją już pobierać ze strony www.krakow.pl. W ciągu najbliższych kilku dni aplikacja będzie dostępna w serwisie Google Play. My KRK to oprogramowanie offline. Po zainstalowaniu nie łączy się samoczynnie z Internetem, jednak można w każdej chwili samodzielnie ją zaktualizować. My KRK podzielone jest na 7 działów:

  • INFORMACJE PRAKTYCZNE: gdzie można znaleźć podstawowe informacje o naszym mieście; użyteczne telefony; adresy aptek, szpitali, punktów informacji turystycznej
  • ZWIEDZAMY KRAKÓW: tutaj znajdziemy opisy wybranych tras turystycznych, informacje o atrakcjach Krakowa, dane muzeów, galerii, kin, teatrów.
  • KALENDARIUM KULTURALNE: wyświetla informacje o aktualnych wydarzeniach: koncertach, spektaklach, wystawach, imprezach plenerowych.
  • KOMUNIKACJA MIEJSKA: tutaj zapoznać się można ze wszystkim dotyczącym komunikacji w Krakowie, także o Krakowskiej Karcie Miejskiej, o strefach parkowania.
  • AKTUALNOŚCI: to najnowsze newsy z portalu www.krakow.pl
  • MAPA KRAKOWA: tutaj aktualny plan naszego Miasta. Co ważne, korzystanie z niego nie powoduje ściągania żadnych danych na telefon (mapa jest wbudowana w aplikację)
  • KRK EURO 2012: to zbiór informacji specjalnie dla wszystkich zainteresowanych, tym co będzie się działo w Krakowie podczas UEFA EURO 2012: vademecum kibica, mapa ważnych miejsc, informacje o Strefie Fun Kraków.


Przed wprowadzeniem My KRK do sklepu Google Play możną ją już testować. Wystarczy pobrać plik mykrk.apk ze strony www.krakow.pl, skopiować go do pamięci telefonu (np. na kartę SD) i zainstalować za pomocą przeglądarki plików systemu Android. Aplikacja po zainstalowaniu zaktualizuje swoje dane i już będzie można z niej w pełni korzystać.

31 maja 2012