Kraków ma najlepszą w Polsce stronę mobilną

Kraków pokonał inne polskie miasta w rywalizacji o najlepszą mobilną wersję swej strony internetowej (czyli taką, którą łatwo przeglądać w komórce czy na tablecie). Jury konkursu Mobile Trend Award przyznało nam I nagrodę.

Mobilne strony oceniała kapituła, złożona z ekspertów ze świata IT. W kategorii "Miasto z najlepszą stroną mobilną" wygrał właśnie "Magiczny Kraków" (oficjalna strona miasta) ze swoją mobilną odsłoną: mobi.krakow.pl. Wśród nominowanych miast były też Wrocław, Szczecin oraz Tychy. - Coraz więcej Polaków przegląda internet za pomocą urządzeń mobilnych (tablety, smartfony czy komórki). Dlatego musimy być na czasie i tak konstruować naszą stronę, by nadążać za wciąż wprowadzanymi np. w telefonach komórkowych nowymi funkcjami. To równie ważne jak aktualizacja samej treści. Konkurencja na rynku informacji internetowej jest ogromna, jeśli my nie dostarczymy informacji o mieście, zrobi to za nas ktoś inny - mówi Filip Szatanik, z-ca dyrektora wydziału ds. informacji UMK, ciesząc się, że na komórkowym wyświetlaczu można przeczytać nie tylko aktualizowane newsy z miasta, ale też specjalne informacje dla turystów.

W plebiscycie Mobile Trends Awards rywalizowało w 14 kategoriach ponad 40 projektów zgłoszonych przez internautów. Najlepszym mobilnym portalem uznano m.onet.pl .

"Magiczny Kraków" (realizuje go ACK Cyfronet AGH) odwiedza miesięcznie 1,2 mln internautów. Rekordy popularności serwis bił w ostatnich dniach podczas demonstracji ws. ACTA, wówczas na stronę z kamerami wchodziło dziennie 100 tys. osób.

Gazeta Wyborcza, Kraków
Magdalena Kursa
2012.01.30