Świetna oglądalność serwisu internetowego www.krakow.pl

720 tysięcy wejść miesięcznie ma serwis www.krakow.pl. To drugi po Warszawie wynik w kraju.

Magiczny Kraków
Internetowy serwis www.krakow.pl po wielu chudych latach kilkanaście miesięcy temu zyskał nowy wygląd. W konkurencji najlepszy miejski serwis interentowy miał ścigać się z najlepszymi - jak choćby oficjalną stroną Wrocławia.

Kilkanaście miesięcy od debiutu można powiedzieć, że przeładowany nieco treścią i wciąż nieco staroświecki serwis zwycięża z innymi przede wszystkim pod względem frekwencji. 720 tysięcy wejść to wynik, jaki zaskoczył nawet twórców strony. Na serwisy internetowe innych dużych miast w Polsce internauci zaglądają zdecydowanie rzadziej. Średnio 480 tys. razy w miesiącu odwiedzana jest strona Łodzi, Gdańsk - 417 tys., a Poznań - ponad 400 tys.

Oficjalna strona Krakowa uzyskała też wysoką pozycję wśród indeksowanych przez Google stron internetowych. - 7 punktów na 10 możliwych, jakie zdobył www.krakow.pl, stawia w rankingu miejski serwis na równi z ogólnopolskim portalem Onet.pl - cieszą się odpowiedzialni za prowadzenie portalu informatycy. Kraków znalazł się przed Poznaniem, Warszawą, Łodzią i Wrocławiem. Na wysoką pozycję krakowskiego serwisu miała wpływ nie tylko jego zawartość, ale też to, jak często na innych wysoko ocenionych stronach były zamieszczane do niego odnośniki.

Magiczny Kraków działa już ponad 10 lat.

23 luty 2007
Rafał Romanowski
Gazeta Wyborcza, Kraków