11 najlepszych polskich uczelni

Jedenaście polskich uczelni znalazło się w elitarnym gronie uhonorowanych przez Państwową Komisję Akredytacyjną. Komisja przyznała oceny wyróżniające dla prowadzonych przez szkoły kierunków studiów.

Do tej pory PKA, która ocenia jakość nauki w uczelniach dawała tylko oceny pozytywne albo negatywne. Teraz postanowiono wyróżnić te kierunki, na których kształcenie ma poziom europejski.

Wśród uhonorowanych znalazły się trzy kierunki na Politechnice Warszawskiej i po dwa na Uniwersytecie Warszawskim i Politechnice Wrocławskiej. Prócz tego wyróżniono m.in. informatykę na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Rektor AGH prof. Ryszard Tadeusiewicz nie ukrywa, że informatyka od wielu lat jest jego oczkiem w głowie. Zwłaszcza, że sam jest specjalistą z tej dziedziny. "Dążyliśmy do tego, aby ta uczelnia z akademii węgla i stali stała się miejscem kształcenia najlepszych w Polsce informatyków. Wydaje mi się, że to się udało" - mówi prof. Tadeusiewicz.

Informatyka na AGH jest jednym z niewielu kierunków w kraju, który posiada sprzęt dla niewidomych. Studenci mogą skorzystać na przykład z brajlowskich komputerów i drukarek

23 listopada 2004
Informacyjna Agencja Radiowa