Nominowani do nagrody MTA 2012

Nominowani do nagrody MTA 2012

Aplikacja myKRK, która jest realizowana przez ACK Cyfronet AGH na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa została nominowana do nagrody Mobile Trends Awards 2012 w kategprii Miasto z najlepszą stroną lub aplikacją mobilną

Wśród nominowanych są również Urząd Miejski w Andrychowie za stronę m.andrychow.eu, Urząd Miasta Szczecin za aplikację Visit Szczecin, Gdańska Organizacja Turystyczna za aplikację gdansk4u MOBILEo

Nagrody Mobile Trends Awards przyznawane są coroczni przez kapitułę konkursową. W jej skład wchodzą eksperci ze świata IT oraz mobilnych technologii zaproszeni do współpracy przez organizatorów. Podczas gali zostaną wręczone nagrody dla około 80 różnych firm (16 kategorii + wyróżnienia).

W ubiegłym roku Kraków pokonał inne polskie miasta w rywalizacji o najlepszą mobilną wersję swej strony internetowej (czyli taką, którą łatwo przeglądać w komórce czy na tablecie).

Magiczny Kraków realizowany przez ACK Cyfronet odwiedza miesięcznie 1,2 mln internautów. Rekordy popularności serwis bił w ostatnich dniach podczas demonstracji ws. ACTA, wówczas na stronę z kamerami wchodziło dziennie 100 tys. osób.

Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 21 lutego 2013