MyKRK wyróżniona w Mobile Trend Awards 2013

MyKRK wyróżniona w Mobile Trend Awards 2013

Opracowana przez ACK Cyfronet AGH aplikacja mobilna MyKRK otrzymała wyróżnienie w prestiżowym konkursie Mobile Trend Awards 2013 w kategorii: Miasta z najlepszą stroną lub aplikacją mobilną. Wręczenie nagród odbyło się 21 lutego 2013 roku podczas uroczystej gali w krakowskim hotelu ParkInn.

Nagrody Mobile Trends Awards przyznawane są corocznie przez kapitułę konkursową. W jej skład wchodzą eksperci ze świata IT oraz mobilnych technologii zaproszeni do współpracy przez organizatorów. Podczas gali wręczone zostały nagrody dla około 80 różnych firm w 16 kategoriach.

Kraków o miano Miasta z najlepszą stroną lub aplikacją mobilną walczył ze Szczecinem, Andrychowem i Gdańskiem.

MyKRK to aplikacja dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android, dostępna po polsku i po angielsku. Znajdują się w niej najciekawsze trasy, zabytki i miejsca Krakowa. Dzięki geolokalizacji, aplikacja MyKRK wskazuje ważne punkty miasta. Sprawdzić w niej można zarówno co warto zwiedzić, jak i gdzie można coś zjeść.

Przypomnijmy, że niezależnie od aplikacji dla urządzeń mobilnych z systemem Android, dla każdego dostępna jest opracowana przez ACK Cyfronet AGH mobilna strona mobi.krakow.pl, która umożliwia łatwe przeglądanie strony Krakowa z telefonów komórkowych i tabletów. Mobilna strona Krakowa w poprzedniej edycji Mobile Trend Awards zdobyła pierwsze miejsce w swojej kategorii, pokonując strony z Wrocławia, Szczecina i Tychów.