Zadaj pytanie Rektorowi

Zadaj pytanie Rektorowi

Niezależne Zrzeszenie Studentów AGH i ACK Cyfronet AGH zapraszają na czat z Panem Prorektorem do spraw Kształcenia, prof. dr hab. inż. Andrzejem Tytko

Niezależne Zrzeszenie Studentów AGH po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom studentom i umożliwia im zapoznanie się z Władzami Uczelni.

Czat odbędzie się 26 marca 2013 roku (wtorek) o godzinie 17:00 na stronie ACK Cyfronet AGH.

Aby uczestniczyć w rozmowie on-line należy wejść na stronę internetową www.cyfronet.pl/chat


Zapis rozmowy z dnia 26 marca 2013

Rektor_AGH Dzień dobry Państwu, jeżeli ta nowoczesna technologia widzi i słyszy, to pięknie witam na spotkaniu i zapraszam do zadawania pytań z zakresu nieograniczonego.

mechanik: Chciałbym teraz zadać pytanie, bo później nie mogę. Czy normalna jest sytuacja, że dziekanat jest czynny dwa dni w tygodniu, po dwie godziny, przy czym stosowne informacje nie pojawiają się na stronie internetowej wydziału?
Rektor_AGH Nie Proszę Pana, ta sytuacja jest niedopuszczalna, nie powinna się zdarzyć. Chętnie dowiemy się, jaki to dziekanat.

Makumba: Czy obrona rozprawy doktorskiej przez naukowca z Japonii to duży sukces dla AGH?
Rektor_AGH Tak. Dzisiaj na kolegium rektorskim Rektor Tomasz Szmuc z dużą satysfakcją opowiadał, jak ta obrona się odbyła. Jest to prawdopodobnie jedna z wielu podobnych obron w przyszłości. Znaleźliśmy się w gronie trójliterowych uniwersytetów takich jak np. MIT czy ETH w Zurichu.

Maverick: Co by Pan zmienił w ścieżkach kształcenia na naszej uczelni?
Rektor_AGH Najchętniej przewidziałbym technologię przyszłości i kształcił w tym kierunku. Nie wiemy, co będzie hitem za rok, za 5, za 10 lat - i to jest nasz problem.

Naukowiec: Jak Pan obstawia meczyk Polska - San Marino?
Rektor_AGH Ponieważ byłem kilka razy w San Marino, życzę tym kelnerom, hydraulikom i chyba tylko dwóm zawodowcom sukcesu, a nam otrzeźwienia.

gymnast: Szanowny Panie Rektorze, bardzo chciałabym studiować nanotechnologię na AGH ponieważ uważam że jest to najlepsza uczelnia w Polsce. Wiem że taka specjalność jest np. na II st IM na WIMiC ale mi zależy na kierunku i nauce nanotechnologii od I stopnia. Czy jest szansa na utworzenie takiego kierunku?
Rektor_AGH Pytanie jest bardzo dobre, ale niestety kierunki studiów uruchamiane są na uczelniach publicznych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nie wiem, czy któryś z wydziałów AGH podjął w tym kierunku jakieś kroki, ale już jutro na Senacie będzie głosowana kandydatura nowego szefa ACMIN, czyli centrum materiałów i nanotechnologii. Jest to jednostka, być może jedna z najlepiej wyposażonych w aparaturę w tym do badań w zakresie nanotechnologii w Europie. Dysponowanie takim ośrodkiem na pewno przełoży się na zainteresowanie studiami w AGH, także zapraszamy na II stopień, a w przyszłości na pewno na I.

Lossvert: Witam, mam pytanie odnośnie biblioteki głównej AGH - dlaczego zaprzestano w niej sprzedaży skryptów? Coraz ciężej jest zdobyć potrzebne materiały, gdyż w zasobach biblioteki brakuje pozycji, zaś w sklepiku wydawnictwa AGH są sprzedawane tylko nieliczne z nich. Skąd mamy brać materiały do nauki?
Rektor_AGH Kolejne dobre pytanie. Jako autor skryptów odpowiem, że po prostu nie opłaca się ich pisać. Ale jako odpowiedzialny członek władz uczelni odpowiadam, że będziemy wydawać skrypty i książki w formacie PDF chyba po 2 PLN od sztuki. Bardzo nam zależy na dostarczeniu materiałów studentom. Problem gaż autorskich pozostaje nierozwiązany.

studentka: Dzień dobry Panie Prorektorze, mam pytanie czy jest nadzieja na kursy audytorów na AGH? tak jak to miało miejsce w zeszłym roku?
Rektor_AGH Audytorów - ale w jakim zakresie?

niepoinformowany: Chciałem zapytać, jak wyglądają perspektywy pracy po kierunkach chemicznych na AGH? Słyszałem, że w Polsce bardzo ciężko znaleźć jakąkolwiek pracę w tej dziedzinie, pozostanie na uczelni praktycznie graniczy z cudem, a jedyną opcją jest praca za granicą. Czy w przypadku AGH jest inaczej?
Rektor_AGH Nie sądzę, aby pesymizm był tutaj uzasadniony. Kraków i okolice to "Eldorado" firm chemicznych. Na rynku budowlanym obserwujemy zapaść. AGH kształci głównie w tym obszarze. Jak poprawi się koniunktura, to będzie też więcej pracy w tym obszarze. Istnieje taki kierunek, prowadzony przez AGH, Politechnikę Łódzką i Gdańską o nazwie chemia budowlana. To właśnie on ma przygotować kadry do pracy w tym obszarze. Z moich danych wiem, że po 3 latach pracy absolwenci AGH, niekoniecznie po kierunkach chemicznych, w liczbie 30% mają zarobki wyższe od 6 tys. złotych, co lokuje ich w czołówce krajowej. Przyjdą też dobre czasy dla chemików.

xoxo: Czy to prawda że w tym roku nie będzie żadnego kierunku zamawianego na studiach I stopnia?
Rektor_AGH Kierunki zamawiane to są konkursy wygrywane w Ministerstwie. Jeszcze takiego konkursu nie było rozstrzygniętego, więc nie wiemy czy wygramy.

niepoinformowany: A czy jest szansa na to, że ten kierunek (chemia budowlana) będzie miał kontynuację na II stopniu? I czy w roku 2013/14 będzie można oczekiwać, że kierunki chemiczne ,,staną się" zamawianymi?
Rektor_AGH Konsekwencją uruchomienia nowego kierunku na I stopniu jest uruchomienie II stopnia, jak są pierwsi absolwenci. Konkursy na kierunki zamawiane ogłasza Ministerstwo, chemia budowlana jest nowym produktem i na razie nie ma jej w spisie, ale wszystko się może zmienić.

zapaśnik: Panie Rektorze, obecnie jestem absolwentem studiów stacjonarnych 1-go stopnia. Czy gdybym chciał wziąć udział w rekrutacji w semestrze zimowym na studia 1-go stopnia to byłoby to uznane, jako mój drugi kierunek?
Rektor_AGH Jako szef Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej odpowiem tak, ponieważ już Pan coś studiuje, ale jak znajdzie się Pan w grupie najlepszych 10% na tym drugim kierunku, to będzie to bezpłatne.

Lossvert: Jakie znaczenie dla uczelni ma wydział humanistyczny i skąd wziął się pomysł jego utworzenia?
Rektor_AGH Ogromne. Mój syn jest absolwentem tego wydziału, i bardzo jesteśmy z tego powodu dumni. To nuta prywatna, a na poważnie - AGH ma ambicje uniwersyteckie w szerokim znaczeniu tego słowa. Czyli musimy uruchamiać typowe kierunki uniwersyteckie, akurat utworzenie wydziału humanistycznego było dość oczywiste, bo mieliśmy doskonałą kadrę pracującą w innych jednostkach już wcześniej.

gymnast: Piszę pracę mgr w temacie którym zajmują się nieliczne osoby w Polsce, dlatego mój promotor ani nikt na AGH nie jest w stanie mi pomóc. Chciałabym odbyć praktykę dyplomową w tym zakresie ale koszty jak dla bezrobotnego studenta są ogromne. Jak można starać się o dofinansowanie na taką praktykę?
Rektor_AGH Bezrobotny student studiów dziennych to raczej standard. Wydziały dysponują funduszami na tego typu wyjazdy. Wszystko w rękach Pana Promotora. Wydając temat powinien takie fundusze zabezpieczyć.

AS: Czy jest możliwość, by zwiększyć liczbę praktyk w czasie studiów?
Rektor_AGH Wszystko zależy od studentów. Na niektórych wydziałach dziekani zgadzają się na organizowanie przez studentów tzw. Indywidualnych praktyk. Poza Syllabusem. Fakt ich odbycia uwidoczniony jest w suplemencie do dyplomu.

Lossvert: Szanowny Panie Rektorze, chciałam spytać czy dopuszcza się sytuacje, że wykładowca obraża się i wychodzi w połowie wykładu, lub obniża połowie studentów ocenę z egzaminu bez sprawdzenia pracy. Czy dalej działa na AGH system ankietyzacji, albo można jakoś inaczej się na kogoś poskarżyć?
Rektor_AGH Takie zachowanie nauczyciela jest niedopuszczalne, i świadczy o braku kultury. Wdrażamy system zapewnienia jakości, i mam nadzieję, że już od czerwca każdy student na temat każdego wykładowcy będzie się mógł wypowiedzieć. Ankietyzacja taka będzie obowiązkiem dla pracowników.

qba: Dlaczego na AGH na kilku wydziałach jest kierunek studiów Informatyka?
Rektor_AGH Kierunek studiów Informatyka jest tylko na jednym wydziale - WIiET, natomiast na innych wydziałach prowadzony jest kierunek studiów Informatyka stosowana. Kierunek ten jest tzw. kierunkiem uczelnianym i jest charakterystyczny dla AGH.

zapaśnik: Czy jest Pan Rektor w stanie zmienić studentowi okres rozliczeniowy z semestralnego na roczny?
Rektor_AGH Nie.

Misztal: Jak ocenia Pan perspektywy związane ze studiowaniem kierunku Informatyka Stosowana (wydział WFiIS)? Z tego co wiem obecnie sytuacja z pracą wygląda nienajgorzej, jednak jak to będzie wyglądało za 5 lat? Czy nie okaże się nagle, że nie jest to już taka "złota" branża?
Rektor_AGH Niestety, to jest problem przewidywania przyszłości. Kierunek informatyka stosowana pojawił się w AGH jako odpowiedź na fantastycznie rozwijający się rynek pracy. Gdybyśmy wiedzieli, co będzie za 5 lat, już byśmy tworzyli te kierunki.

Ekutemua: Czy w przypadku skreślenia z listy studentów, i przy próbie ponownego dostania sie na ten sam kierunek, z tym, że od nowego roku akademickiego, jest możliwość przychylniejszego potraktowania takiej osoby, gdyby próg punktowy podniósł się ponad jej punktacje z matury?
Rektor_AGH Nie. To jest nowa rekrutacja.

varek: Jakie są plany rozwoju Wydziału Humanistycznego - czy możemy spodziewać się nowych kierunków i/lub uruchomienia studiów doktoranckich? Czy pomysły utworzenia wydziałów Lingwistyki Stosowanej oraz Nauk Biologicznych są już martwe?
Rektor_AGH Ambicje wydziału humanistycznego są bardzo duże, i życzymy im szczęścia. Lingwistyka stosowana to zamysł JM Rektora AGH dla obecnego Centrum Języków Obcych. Natomiast Inżynieria Biomedyczna jest teraz kierunkiem realizowanym na tzw. Wydziale Elektrycznym A, ale ma się bardzo dobrze.

niepoinformowany: Czy studiowanie drugiego kierunku (jeden na AGH, drugi przykładowo na UJ) jest odpłatne? I czy biorąc pod uwagę ten drugi kierunek, można (za porozumieniem z uczelnią) ułożyć bardziej przystępny rozkład zajęć, żeby było możliwe studiowanie obu?
Rektor_AGH Wszystko zależy od dziekana, odnośnie planu studiów. Natomiast opłaty wynikają z rozporządzenia Ministra.

Pannastudentka: Kiedy będzie możliwość studiowania dwóch języków obcych równocześnie na naszej uczelni bezpłatnie ?
Rektor_AGH Jak nas, czyli uczelnię, będzie na to stać. Studia stacjonarne opłacane są z dotacji ministerialnej. Nie jest ona wysoka, stąd brak drugiego języka.

studentka: Kto decyduje o tym czy na danym wydziale jest możliwość nauki języka technicznego w SJO? (nie angielskiego) i dlaczego się dziekan na to nie zgdzam mówiąc że wydział nie ma pieniędzy? (sytuacja z października 2012)
Rektor_AGH Na II stopniu uczony jest tzw. język specjalistyczny.

studentka: pytanie od osoby z MS: dlaczego ostatnio fundacja Academika zastąpiła tablicę ogłoszeń studentów swoją komercyjną tablicą i zrywa z niej wszelkie ogłoszenia mieszkańców. Czy nie dość mają przestrzeni reklamowej na Miasteczku, że zabierają jeszcze miejsce komunikacji mieszkańców.
Rektor_AGH Nie wiem, ale będąc Przewodniczącym Fundacji niewątpliwie się dowiem. Będę wdzięczny za informacje, ale konkretną i nie anonimową.

Dinek z A0 :D: Czy są plany usprawnienia Centrum E-Learningu? Nowy budynek, może też więcej usystematyzowanych materiałów edukacyjnych sposób znalazłoby się w sieci? Tylko takich interaktywnych - jako wzór podam np. Coursera. ..
Rektor_AGH Proszę przesłać mi precyzyjnego maila na adres pro.ksztal@agh.edu.pl, ponieważ nadzoruje CEL, to przekażę informacje wprost do nich.

studentka: Skończyłam II st na wydziale GGiOŚ , spec, HGI, nie mieliśmy języka specjalistycznego. (Obecnie jestem na VI sem ochrony środowiska na tym samym wydziale )
Rektor_AGH Proszę w tej sprawie o precyzyjnego maila, poruszę tą sprawę z kierownikiem SJO.

Lossvert: Studiuję na kierunku zamawianym, jednak o konieczności składania dokumentów, na wniosków o stypendium, dowiadujemy się zawsze dzień lub dwa przed ostatecznym terminem, raz nawet po terminie. Czy jest to wina prodziekana, dziekanatu, czy jakiejś "góry"? Czy da się to zmienić?
Rektor_AGH Nie, jest to klasyczna praktyka Ministerstwa, które wszystko organizuje w ostatnim momencie, i często dziekani są zaskakiwani dodatkowymi wymogami w ostatnim terminie.

lucka: Dlaczego "praktyki" na moim wydziale (WGGiOŚ) nie są w żaden sposób dofinansowywane? We właściwym tego słowa znaczeniu są to zajęcia terenowe (dlatego piszę "praktyki"). Za wszystko musimy płacić sami, od dojazdu, poprzez materiały do noclegów. Są to dla wielu studentów dość duże wydatki.
Rektor_AGH Zapisałem tego maila, spytam się Dziekana, jakie praktyki są na wydziale.

boltek: Co Pan uważa na temat kierunku: Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, który jest na AGH aż na trzech Wydziałach?
Rektor_AGH Był taki okres, i była taka moda. Sam byłem w grupie inicjatorów tego kierunku na wydziale mechanicznym, ale mody przemijają.

arni.inig: Czy istnieje możliwość uczenia się zaraz po zdaniu egzaminu z angielskiego b2 , angielskiego technicznego ?? (słyszałem ,że na WWNiG jest on na studiach magisterskich)
Rektor_AGH SJO ma ogromne problemy lokalowe, i z tego co wiem, są problemy organizacyjne. Chwała WWNiG, że dba o swoich studentów.

zapaśnik: Czy jest Pan Rektor zwolennikiem systemu bolońskiego?
Rektor_AGH Pan Rektor musi być zwolennikiem systemu bolońskiego, i w tym zakresie nie ma swoich poglądów.

romek2306: Do kogo należy zwracać sie z pomocą, jeżeli nie zgadzamy się z różnymi decyzjami dziekana? Jak możemy się od decyzji tych odwoływać? Gdzie uzyskać pomoc.
Rektor_AGH Jako Prorektor ds kształcenia jestem instytucją odwoławczą od decyzji dziekanów. Każdą sprawę badamy indywidualnie, i bywa, że sprawy sprawy wracają do ponownego rozpatrzenia przez dziekana.

Maciek: Jako student informatyki stosowanej, jednej z najlepszej uczelni technicznej w kraju, chciałbym zapytać dlaczego systemy informatyczne obsługujące studentów wydaje się mocno zacofane i praktycznie w żadnym stopniu nieużyteczne. Czy istnieje szansa na poprawę tego stanu?
Rektor_AGH Piękne pytanie. Uczelnia ma świadomość pewnych zaszłości w tym zakresie, i proszę mi wierzyć, że będzie się to zmieniało.

indywidualista: Czy niektórzy ,,praktykodawcy" oferują w ramach praktyk studentom również zarobki? I czy jest możliwość otrzymania stypendium za dobre wyniki w nauce - a jeśli tak, to czy jego wartość jest stała i czy trzeba spełnić (oprócz wyników) jakieś specjalne warunki (np. określony dochód na osobę)?
Rektor_AGH W niedzielę przygotowywałem dla JMR materiał odnośnie praktykodawców. Jest to imponująca liczba wielu tysięcy firm. Niestety, przypadki fundowania stypendiów są bardzo rzadkie. Najczęściej zdarzają się w firmach rodzinnych.

AGH: Co zrobić w sytuacji gdy opiekun koła naukowego nie chce się nim zajmować, mówi, że nie ma na to czasu, nie przekazuje ważnych informacji ??
Rektor_AGH Opiekun koła naukowego dostaje z tego tytułu godziny dydaktyczne, i albo jest nieuczciwy, i wtedy trzeba poinformować dziekana. Prawdziwy opiekun koła naukowego to społecznik. I mamy takich bardzo wielu.

AGH: Jak koło naukowe może się starać o dofinansowanie (oprócz dofinansowania od Dziekana)?
Rektor_AGH Istnieje system stypendiów Rektora, i wiem, że wiele kół naukowych z tego korzysta. Sugeruję zapytać się opiekunów ruchu kół naukowych, np. P. dr Leszka Kurcza.

Ekutemua: Czy dopuszczalne jest, by przy podziale na grupy ćwiczeniowe, każda grupa miała innego ćwiczeniowca ( co jest naturalne), lecz przerobiony materiał znacząco różni sie pod koniec semestru?
Rektor_AGH Nie, bardzo proszę czytać nowe syllabusy napisane w języku KRK. I treści i efekty kształcenia, i sposób zaliczenia musi być taki sam przy założeniu, że pewne różnice zawsze wystąpią.

nowy_1992: Szanowny Panie Rektorze! Co skłoniło Pana do pracy naukowej, a nie pracy w przemyśle? Czy ma Pan doświadczenie w takiej pracy również?
Rektor_AGH Przypadek. Rodzinę należało z czegoś utrzymać, i akurat trafił mi się etat w AGH. Dziękuję za ten przypadek.

Maciek: Jakie są perspektywy pracy podczas studiów stacjonarnych 1 roku? Czy forma praktyk to jedyna forma wspierana przez uczelnię? (IS, WFiIS)
Rektor_AGH W naszej uczelni praktycznie wszyscy kontynuują naukę na studiach II stopnia, 95% na tym samym kierunku. Z badań losów absolwentów nie mamy informacji, jak reaguje rynek pracy na absolwentów I stopnia. Istnieją jeszcze staże przemysłowe, możliwość odbycia praktyk w ramach urlopu na życzenie. Są też staże asystenckie dla najlepszych studentów.

Robert: Witam! Jako, że nierzadko jest okazja spytać się o sprawy wydzialowe, takiego autorytetu jak Rektor i kto moglby bardziej udzielic informacji jak nie Pan. Mam konkretne pytanie, może Pan pomoże. Zostałem przeniesiony ze studiów stacjonarnych na niestacjonarne, Wydz GGiOS mianowice Gorn i Geologia Oczywiscie w zwiazku z powyzszym powstala roznica programowa, wiadomo przedmioty roznia sie czasowym rozkladem, natomiast po nie zrealizowaniu calej roznicy, leczy tylko czesci nie ma mozliwosci jej dalszej realizacji poniewaz przedmioty sa z 1 roku studiow niestacjonarnych ktore to juz sa zamkniete. Co trzebaby zrobic w takiej sytuacji ?
Rektor_AGH Należy udać się do dziekana z prośbą o wyjaśnienie całej sytuacji, bo program studiów powinien być taki sam. W przypadku braku satysfakcjonującej odpowiedzi, Prorektor ds. kształcenia musi się ustosunkować do Pana ewentualnych zarzutów do dziekana.

gjevont: Uczelnia do tej pory oferuje bardzo szeroką gamę dotyczącą wyboru kierunku na jaki chce się wybrać przyszły student. Czy ta gama będzie poszerzana (o jakie kierunki?) i czy będą tworzone kolejne makro kierunki? Pozdrawiam:)
Rektor_AGH Uczelnia to synergia 16 niezależnych wydziałów. To one decydują o polityce w obszarze nowych kierunków studiów.

indywidualista: Czy studentom oferuje się płatne wyjazdy podczas studiów (praca)? Słyszałem od znajomej znajomego (stąd niepotwierdzone informacje), że organizowany był niegdyś wyjazd zupełnie niezwiązany z kierunkiem studiów, ale płatny - jeśli dobrze pamiętam, był to jakiś połów. Czy istnieją podobne wyjazdy?
Rektor_AGH Tak, w ramach praktyk indywidualnych moi studenci z wydziału mechanicznego z wielką radością ćwiartowali łososie na Alasce. Satysfakcja była duża, pieniądze małe (na Alasce jest zimno).

Lossvert: Obecnie trwa ankietyzacja dotycząca dziekanatów. Na podjęcie jakich konkretnych działań możemy liczyć w efekcie?
Rektor_AGH Pracownicy dziekanatów są tak samo ankietowani, jak wszyscy inni. Zbliżają się podwyżki płac, i zapewne opinie studentów będą miały znaczenie.

AS: czy jest możliwość, aby na przyszłość przy organizacji Targów Pracy na AGH, zrobić je "wydziałowo"? Sam Pan Rektor zauważył, że mamy 16 niezależnych wydziałów... przydałoby się zorganizować 16 niezależnych Targów Pracy, by dopasować firmy oraz branże dla każdego wydziału a co za tym idzie - dla każdego studenta.
Rektor_AGH Dobre pytanie z punktu widzenia studenta każdego wydziału. Praktycznie niewykonalne z punktu widzenia organizatora, czyli Działu Nauczania. Wyobraźmy sobie, że musimy wykupić 16 niezależnych boxów.

zelinho: Dzień dobry, chcę zapytać dlaczego na Mechanike i Budowe Maszyn przyjęto ogromną ilość pięciuset studentów? Nie uważa Pan, że taka uczelnia jak AGH powinna iść w jakość a nie w ilość? W dodatku na wydawać by się mogło, prestiżowym wydziale i kierunku?
Rektor_AGH Dziękuję za to pytanie. Powinno być ono skierowane do poprzedniego dziekana. Komisje rekrutacyjne przyjęły tylu studentów, ile zaproponowała rada wydziału IMiR.

Moderator: To będzie już ostatnie pytanie do Pana Rektora

romek2306: Dlaczego podczas rekrutacji na zeszłoroczne studia w regulaminie(ustawie) znajdował się zapis, aby podczas zapisów na studia AGH wymagany był wpis na 3 semestr na 2 uczelnii? Przepis ten był bardzo krzywdzący dla studentów i nic nie wnoszący, a wiele osób wraz ze mną musiało wówczas zdecyd c.d. zdecydowac się na wybór 1 uczelni. Wpisu na 3 semestr nie uzyskałem z powodu urlopu dziekańskiego na innej uczelni. Z racji takiego zapisu nie mogłem kontynuowac studiów na 2 kierunkach. Dlaczego taki krzywdzący przepis na naszej uczelnii sie pojawił, gdy na żadnej innej takiego nie było. O zasadach rekrutacji na poszczególne kierunki decyduje Rada Wydziału tego kierunku. Jak kierunek jest dobry, a to był ten przypadek, Rada jest bardziej restrykcyjna. Miał Pan po prostu pecha.
Rektor_AGH Nie spodziewałem się, że godzina może trwać tak krótko. Ponieważ to spotkanie było przyjemnością po mojej stronie, jeżeli druga strona wyrazi taką chęć, to spotkamy się wkrótce ponownie.

Rektor_AGH Dziękuję wszystkim za zadane pytania, przepraszam jeżeli niektóre odpowiedzi były z natury zbyt powierzchowne.

Dinek z A0 :D: Kiedy kolejny czat ?:)
Rektor_AGH Kierownikiem tutaj jest Moderator, i słyszałem, że ma czas dopiero po Świętach :)