Jury oceniło projekty dla Prometheusa

Jury oceniło projekty dla Prometheusa

Jury dokonało pierwszej oceny prac w konkursie na najlepszą grafikę dla superkomputera Prometheus. Wybrano cztery projekty, które teraz ocenią internauci.

- Napłynęły do nas czterdzieści dwa projekty. Znalazły się wśród nich m.in. prace z Olsztyna, Bielska-Białej, Warszawy, Lublina, Wrocławia oraz wielu innych miast i miejscowości z całej Polski. Nie zabrakło też oczywiście reprezentacji Krakowa, w tym miasteczka studenckiego - mówi dyrektor Cyfronetu prof. Kazimierz Wiatr.

Prace jury trwały dość długo, gdyż wybór okazał się być naprawdę trudnym wyzwaniem dla dziewięcioosobowego grona oceniających. Jurorzy brali pod uwagę walory artystyczne prac, ich ekspozycję na potężnej maszynie obliczeniowej oraz przekazywane treści.

W związku z wysokim poziomem prac i ich dużą liczbą, postanowiono rozszerzyć zapis regulaminu i wybrać cztery zamiast trzech prac. Decyzja członków jury podyktowana była bardzo zbliżoną oceną czterech projektów, które od pozostałych prac dzielił wyraźny dystans punktowy. Oceniający chcieli również, by internauci mieli większą możliwość wyboru.

- Bardzo się cieszę z dużego odzewu ze strony twórców. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Szkoda, że Prometheus jest tylko jeden. Gratuluję plastykom i projektantom, których prace przeszły do drugiego etapu a wszystkich internautów zapraszam do wyrażenia swojej opinii - dodaje prof. Wiatr.

Do drugiego etapu przeszły projekty:
- pani Marii Żukowskiej
- pana Bartosza Panka
- pana Sebastiana Baumana
- pana Michała Teligi.

Od 24 lutego do 1 marca 2015 r. można oddawać głosy za pośrednictwem oficjalnego kanału Akademii Górniczo-Hutniczej na Facebooku: https://www.facebook.com/AGH.Krakow