Wydarzenia

kukdm19

Szkolenie - Programowanie kart graficznych prostsze niż myślisz

Szkolenie - Programowanie kart graficznych prostsze niż myślisz

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na szkolenie dotyczące programowania kart graficznych. Szkolenie odbędzie się w dniach 19-20 września 2013 w siedzibie ACK Cyfronet AGH.

Data: 19-20 września 2013.

Miejsce: ACK Cyfronet AGH, ul. Nawojki 11, sala 303, III piętro.

Czas szkolenia: 19 września godz. 14:00-18:00 oraz 20 września godz. 9:00-14:00 (z przerwą 12:00-12:30)

Zgłoszenia: Na adres yeksplo (at) cyfronet.pl do 10 września 2013. Ilość miejsc ograniczona.

Warunki: Niezbędne są podstawowe umiejętności programowania obliczeń naukowych, przy czym nie jest wymagane doświadczenie w programowaniu kart graficznych. Uczestnicy powinni posiadać konto na jednej z maszyn obliczeniowych ACK Cyfronet AGH. Konta można założyć poprzez Portal PL-Grid lub zgodnie z procedurą opisaną na stronach ACK Cyfronet AGH.

Zakres szkolenia: Szkolenie dotyczy metod przenoszenia oprogramowania obliczeniowego na karty graficzne, pozwalających osiągnąć znaczący wzrost wydajności przy niewielkim nakładzie pracy. Omówione zostanie zarówno wykorzystanie gotowych bibliotek (ze szczególnym naciskiem na algebrę liniową), jak też programowanie własnych, mniej typowych obliczeń w języku CUDA C.

Pierwszy dzień szkolenia będzie miał charakter wykładu. W drugim odbędą się warsztaty, w trakcie których uczestnicy własnoręcznie stworzą programy realizujące proste obliczenia na kartach graficznych, uruchomią je, a na koniec sprawdzą ich poprawność i wydajność.